تریپس یا ست؟ | انواع تفاوت ها با اصطلاحات مهم در پوکر (درامد قطعی)

مجموعه : بازی پوکر
تریپس یا ست؟ | انواع تفاوت ها با اصطلاحات مهم در پوکر (درامد قطعی)

انواع تفاوت ها در اصطلاح ست و تریگس در پوکر 

پوکر یکی از بازی های دست جمعی بسیار معروف در یک قرن گذشته است این بازی اصطلاحات زیادی دارد و تریپس و ست هم دو اصطلاح و کارایی مهم در این بازی است در ادامه با سوال تریپس یا ست؟ | انواع تفاوت ها با اصطلاحات مهم در پوکر (درامد قطعی) هاتم بت را دنبال نمایید .

تریپس یا ست؟ | انواع تفاوت ها با اصطلاحات مهم در پوکر (درامد قطعی)

تفاوت بین سفرها و یک ست ممکن است یکی از بزرگترین نقاط سردرگمی در پوکر باشد. نام “سفر” مطمئناً هنگام اشاره به هر سه دست خوب منطقی است، اما بازیکنان باتجربه تمایز بین سفر و ست را می دانند.اگر تا به حال به این فکر کرده اید که چه چیزی این دو عبارت را برای سه نوع متفاوت می کند، ادامه مطلب را بخوانید:

 

در بازی‌های پوکر کارت اجتماعی مانند تگزاس هولدم و اوماها، سه دست می‌توانند به روش‌های مختلف اتفاق بیفتند.وقتی سه تا از یک نوع با استفاده از یک کارت سوراخ و به کارت اجتماعی درست می کنید، سفرهایی انجام داده اید.

 

به عنوان مثال، اگر کارت های سوراخ شما A♥ K♠ باشد، و K♣ K♥ 3♦ به تخته برخورد کند، شما پادشاه سفر کرده اید.یک مجموعه شامل ساخت سه عدد از یک نوع با دو کارت سوراخ و یک کارت اجتماعی است. به عنوان مثال، اگر 5♠ 5♦ و A♠ 7♣ 5♥ در فلاپ را نگه دارید، یک ست پنج تایی ساخته اید.

 

ست در پوکر چیست؟

در بازی نولیمیت هولدم موقعیت های بسیار زیادی به وجود می آید که جالب ترین و بهترین آن ها بازی کردن روی فلاپ تری- آف- کایند (Three of a Kind) می باشد. زمانی که روی فلاپ ست یا تریپس باشید نکته جالبی اتفاق می افتد.

 

در این هنگام این مسئله هدف اصلی است که چگونه می توان پول بیش تری را از حریف خود دریافت کرد و به او فرصت بازی کردن نداد. ست در بازی پوکر به زمانی گفته می شود که بازیکن پاکت پیر دارد و روی زمین کارت مشابه او وجود دارد. برای مثال بازیکن کارت های 9 و 9 دارد و فلاپ K-9-3 می‌خورد. ست با تریپس فرق دارد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پوکر، آموزش بازی پوکر را دنبال کنید.

 

بیشتر بخوانید: نحوه معامله کردن در پوکر به صورت منطقی و ترفند برد همیشگی

 

تریپس در پوکر چیست؟

تریپس هم زمانی اتفاق می افتد که یکی از کارت های بازیکن برای دو مرتبه روی زمین قرار می گیرد. مثلا بازیکن کارت A8 دارد و در زمین K-8-8 قرار دارد. بسیاری از بازیکن ها در بازی خود برای هر دو مورد از کلمه ست انتخاب می کنند که این درست نمی باشد. ست و تریپس با هم فرق دارند. بازیکن ها باید بدانند که استفاده از این ترفندها در چه مواقعی درست می باشد.

انواع تفاوت ها در اصطلاح ست و تریگس در پوکر 

 

فرق بین set و trips در این است که در ست بازیکن در دست خود دو کارت مشابه داشته باشد و یکی از کارت های مشابه روی زمین باشد اما در تریپس بازیکن در دست خود کارت های متفاوت دارد؛ اما روی زمین از یکی از کارت های او دو بار تکرار شده است.

 

تریپس یا ست؟ 

بازی پوکر یکی از بازی‌ های جذاب در میان قماربازان به شمار می‌ رود. حال در ابتدا در خصوص فرق ست و تریپس در دست های پوکر بهتر است بدانید که برای تریپس 2 کارت کاملا متفاوت وجود دارد. حال یکی از کارت ها در دست بازیکن بر روی زمین قرار داشته باشد و به اندازه دو بار تکرار شود گفته می شود شخص تریپس شده است. در رابطه با ست نیز بهتر است بدانید که دو عدد کارت مشابه یکدیگر در دست بازیکن وجود دارد که یکی از آن ها بر روی زمین است به این گونه آن بازیکن ست زده است.

 

بیشتر بخوانید: از قوانین فلاپ بازی پوکر تا معایب فلاپ ها (ویژه مبتدیان)

 

حال این موضوع را هم باید افزود که ست دست بسیار قوی‌ تر از تریپس است. چرا که مبدل است و هیچ خطری وجود ندارد که بازیکن دیگری نیز همان دست را با یک ضربه زن بهتر داشته باشد. به همین دلیل برخی از بازیکنان بازی پوکر بر این باورند که شانس بردن در دست های بازی در ست بیشتر است. به هر حال اگر به طور کامل آموزش ست و تریپس را فراگیرید. می توانید در خصوص فرق ست و تریپس در بازی پوکر از نظر شانس بردن اطلاعات بیشتری را بدست آورید.

تریپس در پوکر چیست؟

 

در قسمت قبل در خصوص ست و تریپس و هم چنین فرق ست و تریپس صحبت پرداختیم. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید رخ دادن trips در دست بازیکنان تنها یک درصد احتمال دارد. اما بازیکن ها برای به دست آوردن دست set تقریبا ده درصد شانس دارند. به عنوان مثال کارت ها 9 و 9، سرباز و سرباز و غیره باعث شده اند تا درصد آن بیشتر شود. حال با توجه به این موضوع خیلی کم پیش می‌ آید تا در دست یک بازیکن trips رخ دهد. اما با این حال این احتمال برای دست set بیشتر است. فرق ست و تریپس در احتمال روی دادن نیز آشکار است.

 

 

سفرها و ست‌ها هر دو نشان‌دهنده سه دست قدرتمند در رتبه‌بندی دست‌های پوکر هستند. با این حال، روشی که شما به سه مورد از یک نوع می‌رسید می‌تواند تفاوت بزرگی در استراتژی ایجاد کند.یک مجموعه به طور کلی بسیار مبدل تر از سفر است. اگر صفحه K♣K♥3♦ خوانده شود و شما افزایش زیادی داشته باشید، حریفان از شما انتظار دارند که در بسیاری از موارد یک پادشاه نگه دارید. ایجاد همان افزایش روی تخته A♠7♣5♥ می تواند نشان دهنده دست های مختلف باشد و ست پنج تایی شما به خوبی مبدل است.

 

بیشتر بخوانید: تاریخچه فرهنگ بازی پوکر | از گذشته تا امروز بازی پوکر را دریابید و ببرید!

ورود به سایت معتبر پوکر

ورود به سایت معتبر پوکر

دانستن تفاوت بین یک ست و سفر همچنین هنگام توصیف سابقه دست برای یک بازیکن دیگر یا انجمن پوکر کمک می کند. بازیکنان باتجربه قطعاً تفاوت را می دانند و با استفاده از عبارت مناسب می توانید اطمینان حاصل کنید که بازیکنان باتجربه شما دقیقاً می دانند که در یک دست چه اتفاقی افتاده است برای ورود به بهترین سایت پوکر با انواع تورنمنت های معتبر کافیست که بر روی لینک پایین صفحه کلیک فرمایید. 

برچسب‌ها:
معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت