روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

Skat اسکات یکی از بازی هاي‌ محبوب کازینویی می‌باشد و پاسور و کارتی مخصوص دورهمی ها اسـت در ادامه با روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat سایت هاتم بت را دنبال کنید .

 

اموزش بازی پاسور اسکات 

از زمان توسعه ان در اوایل دهه 1800؛ Skat محبوب‌ترین بازی کارتی در کشور آلمان و تعداد زیادی از مناطق آلمانی زبان دیگر بودو هنوز هم هست. منشأ اسکیت بین‌ المللی «ودر نتیجه تغییرات ان» را میتوان بـه یک باشگاه کارتی در آلتنبورگ، کشور آلمان درحدود سال 1810 ردیابی کرد. از آنجایی کـه سرگرم‌کننده و بسیار استراتژیک اسـت، درک این کـه چرا اسکات تنها یک بازی با ورق ملی نیست، دشوار نیست. کشور اما در تعداد زیادی از کشور های دیگر نیز بسیار محبوب اسـت.

روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

قوانین ارائه شده دراین صفحه برای نسخه استاندارد آلمانی اسـت کـه گاهی اوقات بین المللی Skat نیز نامیده می شود. برای اطلاع از قوانین نسخه تا حدودی تغییر یافته Skat کـه در باشگاه هاي‌ اسکیت آمریکای شمالی و جاهای دیگر بازی می شود، لطفاً بـه صفحه قوانین ما برای اسکیت آمریکای شمالی مراجعه کنید.

 

اسکیت یک بازی کارتی اسـت کـه برای 3 بازیکن طراحی شده اسـت. با این حال، بازی اغلب توسط 4 بازیکن با 3 بازیکن فعال در هر دست انجام می شود. وقتی چهار نفر بازی می کنند، بازیکن چهارم طبق معمولً نقش فروشنده را میگیرد ودر بازی واقعی دست شرکت نمی‌کند. همان طور کـه معامله در هر دست میچرخد، وقتی چهار بازی می کنند، هر بازیکن یکی از هر چهار دست را بیرون می‌نشیند.

 

دسته کارت های بازی کارتی اسکات

کت و شلوارهای مورد استفاده در دسته کارت بازی آلمانی بازی با استفاده از عرشه آلمانی 32 کارتی انجام می شود کـه بـه طور سنتی از یک بسته کارت بازی آلمانی استفاده می شود. مانند عرشه فرانسوی آشنا، عرشه آلمانی از چهار کت و شلوار تشکیل شده اسـت. با این حال، چهار کت و شلوار دریک عرشه آلمانی بـه شرح زیر اسـت. بلوط، برگ، قلب و زنگ. یکیدیگر از تفاوت هاي‌ این بسته آلمانی، کارت هاي‌ سلطنتی یا Face اسـت.

 

دراین عرشه، کارت‌هاي‌ Face از یک Under Knave «با علامت U»؛ Over Knave «با علامت O»؛ کینگ «K» و Ace «A» تشکیل شده‌اند کـه در هر لباس یکی اسـت. با این حال، یک عرشه استاندارد فرانسوی می تواند، و اغلب، برای بازی استفاده می شود. هنگام استفاده از یک عرشه فرانسوی، می توان ان را از یک عرشه استاندارد کـه از همه ی کارت‌هاي‌ کمتر از 7 جدا شده اسـت ایجاد کرد.

 

بنابر این، این عرشه Skat از یک کارت از فرقه‌هاي‌ 7 تا آس در هر یک از چهار لباس تشکیل شده اسـت. اغلب اوقات، حتی عرشه هاي‌ فرانسوی کـه برای Skat سنتی استفاده می شود تا حدی سفارشی می شوند. این طبق معمولً شامل رنگ‌بندی خاص چهار کت و شلوار استاندارد اسـت. پیک ها «♠» سبز رنگ، الماس ها «♦» زرد، کلوپ ها «♣» مشکی مورد انتظار و قلب ها «♥» قرمز هستند.

روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

بازی کارتی اسکات قوانین

اگر از پک معتبر آلمانی برای بازی استفاده می شود، رتبه کارت ها بـه شرح زیر اسـت. آس، 10؛ کینگ، اوور ناو، زیر ناو، 9؛ 8؛ 7. اگر از عرشه فرانسوی استفاده می شود، کارت‌هاي‌ هر لباس بـه صورت زیر رتبه‌بندی می شوند «از بالا بـه پایین»: آس، 10؛ سلطان، ملکه، جک، 9؛ 8؛ 7. علاوه بر این، چهار کت و شلوار نیز رتبه خودرا با توجه بـه مناقصه دارند.

 

رتبه بندی این کت و شلوارها از بالا بـه پایین عبارت اسـت از: «برای عرشه آلمانی؛ بلوط، برگ، قلب، زنگ» «در عرشه فرانسوی؛ کلوپ، پیک، قلب، الماس». در بیشتر دست‌ها، کت و شلوار ترامپ نیز توسط بالاترین قیمت پیشنهادی تعیین می شود.

 

چهار کارت برتر ترامپ در اسکیت بین‌ المللی هنگامی کـه از یک کت و شلوار ترامپ استفاده میشود، چهار کارت برتر کت و شلوار ترامپ همیشه بـه شرح زیر خواهد بود: Jack of Clubs، Jack of Spades، Jack of Hearts، Jack of Diamonds. از آنجایی کـه جک ها بخشی دائمی از لباس ترامپ هستند، کارت هاي‌ باقی مانده از لباس ترامپ بـه صورت زیر رتبه بندی می شوند.

 

آس، 10؛ سلطان، ملکه، 9؛ 8؛ 7. رتبه بندی برای سه لباس غیر ترامپ نیز بـه همین ترتیب اسـت. آس، 10؛ کینگ، ملکه، 9؛ 8؛ 7. چهار جک همانگونه کـه توضیح داده شد، بدون توجه بـه کت و شلوار واقعی کـه در ان کارت مشخص شده اسـت، اعضای لباس ترامپ محسوب می شوند. بنابر این، این کارت ها را می توان در هر زمانی کـه یک کارت از لباس ترامپ بـه طور قانونی بازی کرد، بازی کرد.

 

با Skat روش‌هایي برای تعیین نخستین فروشنده وجوددارد کـه برش برای کارت کم رایج ‌ترین روش اسـت. هنگام انجام اینکار، اگر چند کارت از یک رتبه بریده شوند، کارت ها با استفاده از رده بندی کت و شلواری کـه در بالا توضیح داده شد، رتبه بندی می شوند.

روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

نحوه بازی کارتی اسکات

هنگامی کـه فروشنده اولیه مشخص شد، دک را بـه هم می‌زند و ان را بـه بازیکنی کـه در سمت راست او قرار دارد برای برش پیشنهاد می کند. پس از برش، فروشنده شروع بـه پخش کارت ها بـه صورت رو بـه پایین بـه هر فرد در جهت عقربه هاي‌ ساعت در اطراف میز می کند و کارت ها را رو بـه پایین در مقابل هر بازیکن قرار می دهد.

 

بـه هر شرکت کننده در مجموع 10 کارت رو بـه پایین، در بسته هاي‌ کوچک کارت، با بازیکن در سمت چپ او شروع می شود. در دور اول کارت در هر معامله، فروشنده بـه هر بازیکن یک بسته سه کارتی می دهد. بعد از این کـه هر بازیکن این سه بسته کارت اول را دریافت کرد، سپس دو کارت را دریک دست جداگانه در نزدیکی مرکز میز قرار می دهد.

 

این دست دو کارتی Skat نام دارد. پس از معامله Skat، فروشنده سپس یک دور بسته رو بـه پایین متشکل از چهار کارت را بـه هر بازیکن می دهد. در نهایت، فروشنده یک بسته سه کارت نهایی را بـه هر شرکت کننده می دهد تا دست خودرا تکمیل کند.

روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

موقعیت بازیکن و مناقصه

نامگذاری موقعیت بازیکن اسکیت هنگامی کـه معامله کامل شد، بازیکنان دستان خودرا برای معاینه برمی دارند. هر موقعیت در جدول در رابطه با فروشنده فعلی یک نام خاص داده می شود. اگر چهار شرکت کننده در میز وجود داشته باشد، فروشنده بـه سادگی فروشنده نامیده می شود، اما موقعیت دیگر

 

یک بازیکن می تواند هر نوع بازی قانونی را فراخوانی کند، اما هرگز نمیتواند نوعی بازی را اعلام کند کـه نتواند «از جمله با ضریب‌ها» بـه مجموع ان بازیکنان با قیمت بالا برسد.

 

اطلاعیه هاي‌ اضافی: پس از این کـه پیشنهاد دهنده بالا بازی خودرا اعلام کرد، این بازیکن همچنین می تواند اعلامیه یا پیشبینی کند کـه نشان می دهد قصد دارد اشنایدر یا شوارتز را در طول دست بدست آورد. او ممکن اسـت این را فقط در هنگام بازی از روی دست «نه گرفتن اسکیت» اعلام کند. این اعلامیه ها درصورت صحت در اعلامیه می‌توانند امتیاز نهایی اعلام کننده را بـه میزان قابل توجهی افزایش دهند. با این حال، اگر اعلام کننده نتواند اعلامیه خودرا اعلام کند .

 

امتیاز او بـه طور مشابه جریمه می شود. اشنایدر اعلامیه اي برای برنده شدن 90 امتیاز کارت یا بیشتر اسـت «برای توضیح امتیازات کارت بـه زیر مراجعه کنید» و شوارتز اعلامیه اي برای برنده شدن هر ترفندی اسـت کـه در دست دارید.

روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

بازی کارتی اسکات

این اطلاعیه ها و جوایز یا جریمه هاي‌ مربوطه بـه تفصیل در زیر توضیح داده شده اسـت. توجه داشته باشید کـه اگر چه بازیکنی کـه اسکیت را انجام می دهد هرگز نمی تواند اشنایدر یا شوارتز را اعلام کند، اما همان‌ گونه ممکن اسـت برای ساخت واقعی اشنایدر یا شوارتز ضریب قابل اجرا را کسب کند.

 

واگذاری بازی: پس از این کـه اعلام کننده اعلام کرد بازی باید انجام شود و قبل از این کـه آخرین کارت بـه نخستین ترفند دست بازی شود، اعلام کننده ممکن اسـت دست را واگذار کند. با این حال، مگر این کـه یک یا هردو رقیب با این امتیاز موافقت کنند، بازی باید ادامه یابد. اعلان کننده ممکن اسـت زمانی کـه پس از نگاه کردن بـه اسکیت متوجه شود کـه نمی تواند ضرب کننده هاي‌ کافی برای بردن دست بـه دست آورد .

 

تسلیم شود ودر نتیجه مانع از اشنایدر شدن بالفعل شود. بـه طور مشابه، هر یک از حریفان اعلام کننده میتوانند در هر زمانی در طول بازی گل را دریافت کنند. انجام اینکار بـه اعلام کننده اجازه می دهد تا ارزش پیشنهادی خودرا برای دست امتیاز دهد.

 

پاسور Play of the Hand: پس از این کـه اعلان کننده بازی هاي‌ خود و سایر ضرب کننده هاي‌ مورد انتظار را اعلام کرد، بازی دست آغاز می شود.فورهند همیشه بازی رابا هدایت نخستین کارت بـه نخستین ترفند شروع می کند. هر یک از بازیکنان دیگر در جهت عقربه‌هاي‌ ساعت یک کارت را بـه سمت ترفند بازی میکنند.

روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

اگر بازیکنی کارتی از کت و شلوار داشته باشد کـه منجر بـه ترفند شده اسـت، باید ان را بازی کند. اگر کارتی از لباس led نداشته باشند، می‌توانند هر کارتی را کـه در دست دارند، از جمله کارت لباس ترامپ، بازی کنند. بالاترین کارت ترامپ دراین ترفند برنده ترفند اسـت. اگر هیچ کارتی از کت و شلوار ترامپ در ترفند وجود نداشته باشد، بالاترین کارت کت و شلوار برنده ترفند اسـت. برنده هر ترفند نخستین کارت را بـه کارت بعدی هدایت می کند.

 

روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

پس از انجام تمام ده ترفند، اعلام کننده مشخص می کند کـه آیا بازی خودرا انجام داده اسـت یا خیر. در اکثر انواع بازی هاي‌ اعلام شده، هدف اعلان کننده عموماً برنده شدن حقه هاي‌ کافی برای گرد آوری 61 یا بیشتر امتیاز کارت در طول دست اسـت.

 

با این حال، اگر اعلام کننده اشنایدر یا شوارتز را اعلام کند، نشان دهنده تلاشی برای کسب امتیاز کارت یا ترفندهای اضافی در طول دست اسـت. اگر بازیکن یکی از بازی‌هاي‌ Null را اعلام کند، مطمئناً بازیکن سعی می کند تمام ترفندها را در طول دست از دست بدهد.

 

در پایان دست، اظهار کننده ترفندهایی را کـه برنده شده اسـت مرتب می کند و تعیین می کند کـه چند امتیاز کارت کسب کرده اسـت. دو کارت اسکیت یا کارت هاي‌ جای گزین انها نیز باید برای درج در امتیازدهی امتیازات کارت و ترامپ هاي‌ برتر بالفعل برگردانده شوند. مگر این کـه بـه طور خاص در بازی اعلام شده بـه طور خاص مشخص شده باشد .

روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

این دو کارت اسکیت «یا دو کارت اعلان کننده جای گزین» بـه کارت هایي اضافه می شوند کـه توسط اعلان کننده در ترفندها گرفته شده اسـت. نمودار زیر ارزش فردی برای هر کارتی را نشان می دهد کـه توسط پیشنهاد دهنده در ترفندها گرفته شده اسـت:

 

ارزش امتیاز کارت

هر آس 11

هر 10 10

هر سلطان 4

هر ملکه 3

هر جک 2

9؛ 8 یا 7 0

 

مقادیر امتیاز کارت اسکات

اگر اعلان کننده بتواند حداقل 61 امتیاز از این کارت ها را در طول دست بگیرد، بازی را ساخته اسـت. بـه دست آوردن تعداد بیشتری امتیاز ممکن اسـت بازیکن را واجد شرایط چند برابری اضافی بـه شرح زیر باشد.

 

اگر پیشنهاد دهنده بالا بتواند بازی بسازد «61 امتیاز کارت را بگیرد»؛ سپس می توان از تعدادی ضریب برای افزایش امتیاز بازی پایه او استفاده کرد. فهرست ضرایب احتمالی کـه می تواند بر این امتیاز تأثیر بگذارد بـه شرح زیر اسـت:

 

Trumps برتر: اعلان کننده برای نگه داشتن یا نداشتن دنباله هاي‌ خاصی از بالاترین کارت ها در لباس ترامپ یک ضریب بـه دست می آورد «برای توضیح دقیق این ضریب بـه بخش Top Trumps در زیر مراجعه کنید».

 

بازی: برای بـه ثمر رساندن 61 امتیاز یا بیشتر در کارت، بازیکن یک ضریب برای بازی بـه دست می آورد.ماتادورها میتوانند بـه شدت بر چند برابر بازیکن ودر نتیجه امتیاز او تأثیر بگذارند

 

بـه عنوان مثال، دریک دست با Spades بـه عنوان ترامپ، عقربه‌اي حاوی برگه‌هاي‌ برنده نشان‌داده‌شده در دست بالا گفته می شود “با” 5 Spitzen. بـه طور مشابه، در دست دیگری کـه اسپیدز بـه عنوان لباس ترامپ تعیین شده بود، بـه بازیکنی کـه برگه‌هاي‌ برنده پایینی دارد گفته میشود کـه «بدون» 3 اسپیتزن اسـت. تاپ، ماتادور یا اسپیتزن. این تاپ ترامپ ها کت و شلواری کامل و نشکن برای دست هستند. بنابر این فردی کـه جک کلوب ها را در اختیار دارد یک ماتادور دارد «بـه عنوان “با” یکی گفته می شود».

روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

او یک ماتادور اضافی برای هر کارت دریک توالی ناگسستنی کـه از کارت هاي‌ برتر در لباس ترامپ دارد «از جمله جک ها» اضافه می کند. بنابر این، اگر پیک ترامپ بودو بازیکن کارت هاي‌ زیر را در لباس ترامپ نگه می داشت «جک آو کلاب، جک بیل، جک دل ها، جک از الماس، آس از پیک، 10 از پیک، 7 از پیک»؛ باید داشته باشد. 5 ماتادور «بـه ارزش 5 ضرب در طول دست»؛ زیرا او 5 کارت برتر لباس ترامپ را دارد.

 

بـه همین ترتیب، برای بازیکنی کـه برگ برنده اصلی «جک کلوب» را در اختیار ندارد، هر کارتی کـه در بالاترین برگه برنده خود از دست داده باشد، “بدون” یک ماتادور درنظر گرفته می شود. بنابر این، شرکت کننده اي کـه بالاترین برگ برنده اش جک الماس بود، بدون 3 ماتادور «بـه ارزش 3 ضرب» خواهد بود. برای هر ماتادور بازیکن اعلان کننده با یا بدون اسـت، این یک ضریب اضافه می کند.

 

روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

Trumps پنهان: ضرایبی کـه بازیکن برای Top Trump بـه دست می آورد «چه با یا بدون» بر اساس تعداد کل واقعی در دست ارزیابی می شود. در همه ی انواع بازی هاي‌ قابل اعلام بـه جز Null، دو کارت اسکیت بخشی از دست بازیکن درنظر گرفته می شود. بنابر این، دست واقعی، برای درنظر گرفتن تعداد ماتادورهایی کـه در دست پیدا می شود .

 

در واقع شامل 12 کارت خواهد بود. 10 کارتی کـه واقعاً در بازی دست استفاده می شود و دو کارت اسکیت یا هر کارتی کـه با اسکیت رد و بدل می شود «درصورت لزوم». بنابر این، بازیکنی کـه بدون این کـه هنوز Skat را دیده باشد، معتقد اسـت کـه بدون تعداد خاصی از ماتادورها هستند، ممکن اسـت پس از قرار گرفتن در دسترس اسکیت، متوجه شود کـه تعداد برگ‌هاي‌ برنده “مفقود” کاهش می یابد .

روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

روش بازی کارتی اسکات + ترفند و قوانین لازم Skat

ودر نتیجه متوجه میشود کـه آن ها دارند. ضرایب کمتری نسبت بـه قیمت پیشنهادی خود. بـه همین ترتیب، بازیکنی با تعداد معینی از این توپ‌هاي‌ برتر، ممکن اسـت کارت‌هاي‌ ترامپ اضافی را در Skat بیابد کـه ضرب‌کننده‌هاي‌ اضافی و غیرمنتظره‌اي بـه آن ها می دهد. بنابر این، یک بازیکن باید بـه خاطر داشته باشد کـه در پیشنهاد خود مراقب باشد، بـه ویژه هنگامی کـه ضرایب برای تاپ ترامپ را بـه عنوان بخشی از تخمین دست خود در طول مناقصه درنظر می‌گیرد برای ورود بـه سایت معتبر کافیست کـه بر روی لینک پایین صفحه کلیک فرمایید .

ورود به سایت شرط بندی
سایت سیگاری بت یورو بت