10 فیلم سینمایی مخصوص گی و لز همجنس بازان (با ژانر :‌LGBTQ)

10 فیلم سینمایی مخصوص گی و لز همجنس بازان (با ژانر :‌LGBTQ)

فیلم هاي‌ سینمایی در هالیوود اینروزها بسیار مشهور شده اند و موضوع گی ها و همجنس بازان هم در سینمای هالیوود بسیار خفن اسـت در ادامه با 10 فیلم سینمایی مخصوص گی و لز همجنس بازان «با ژانر :‌LGBTQ»  سایت هاتم بت را دنبال کنید .

 

بهترین فیلم های دنیا با موضوع لز و گی 

ماه غرور فرصتی عالی برای جشن گرفتن تنوع در فیلم اسـت. شاید خیلی طول کشیده باشد – در واقع خیلی طولانی – اما سینما در حال فراگیرتر شدن اسـت و داستان هایي درباره هر هویتی در طیف گسترده و رنگارنگ جنسی را جشن می‌گیرد

10 فیلم سینمایی مخصوص گی و همجنس بازان «با ژانر :‌LGBTQ»

10 فیلم سینمایی مخصوص گی و لز همجنس بازان

 

. با بازگشت بـه عصر جدید هالیوود، داستان‌هایي درباره افراد LGBTQ+ وجود داشته اسـت، کـه اغلب بـه عنوان تلاش‌هاي‌ پیشگامانه و پیشرو، بـه ویژه در زمانی کـه چنین فیلم‌هایي بحث‌برانگیز و کمیاب باقی می‌ماندند.

 

امروزه بازنمایی بسیار سالم‌تر و استاندارد شده اسـت و نویسندگان، کارگردانان و تهیه‌کنندگان تلاش‌هاي‌ واقعی و ملموسی برای افزایش حضور LGBTQ+ در سینمای جریان اصلی انجام میدهند.

 

خوشبختانه تلاش انها نتیجه داده اسـت. از کلاسیک‌هاي‌ معتبر درباره مبارزات بـه ظاهر بی‌پایان جامعه گرفته تا کمدی‌هاي‌ بی‌نظیر درباره تفاوت‌هاي‌ ظریف زندگی همجنس‌گرایان، این تلاش‌ها دستاوردهای برجسته در بازنمایی را نشان میدهند و بـه عنوان بهترین فیلم‌هاي‌ LGBTQ+ در تمام دوران شناخته می شوند.

 

بیشتر بخوانید: لباس باربی با سینه های 85 مدلینگ معروف در زمین گلف «+عکس»

 

بهترین فیلم های دنیا مخصوص زنان لز و مردان گی

 

شیر «2008»

شان پن در نقش هاروی میلک در حال لبخند زدن روی صحنه در فیلم Milk. گاس ون سنت، شان پن را برای دومین اسکار خود با فیلم بیوگرافی Milk درسال 2008 کارگردانی کرد. این فیلم زندگی هاروی میلک، نخستین مرد همجنس گرا را کـه بـه پست دولتی در کالیفرنیا انتخاب شد، زندگی سیاسی او و مرگ نهایی او بـه دست دن وایت را روایت می کند.

بهترین فیلم های دنیا با موضوع لز و گی 

میلک با انتخاب تصویری ملایم و تقریبا عاشقانه از شخصیت اصلی خود، از مسیری کـه بسیاری از فیلم‌هاي‌ زندگی‌نامه‌اي دیگر طی می کنند، اجتناب میکند. میلک بیش از یک فیلم زندگی‌نامه‌اي سنتی، یک مطالعه شخصیتی جذاب و روشن‌فکر اسـت، باوجود تحسین آشکارش از موضوع و پایان ناعادلانه تراژیک میلک، موفق می شود تاثیر میلک را در سیاست آمریکا بدون احساساتی بودن بیش از حد بـه تصویر بکشد.

 

“مرا با نامت صدا کن” «2017»

اجرای موفقیت آمیز تیموتی شالامه با درام رمانتیک عجیب‌وغریب لوکا گوداگنینو درسال 2017 با نام خودت صدا کن انجام شد. خلاصه داستان الیو پرلمن 17 ساله اسـت کـه وارد یک عاشقانه پرشور با الیور، دانشجوی 24 ساله فارغ التحصیل می شود کـه در تابستان 1983 در ویلای ایتالیایی خود اقامت می کند.

 

تعداد کمی از فیلم‌ها شور نامطمئن ودر عین حال همه ی‌گیر عشق اول را بـه دقت یا جدیت بـه‌اندازه Call Me By Your Name بـه تصویر می کشند. با اجرای خام و آسیب پذیر Chalamet، Call Me By Your Name یک پیروزی غم انگیز ودر عین حال غم انگیز اسـت، تصویری ظریف، شدید، شهوانی و عمیقاً تأثیرگذار از عشق و اشتیاق کـه بـه عنوان یکی از بهترین فیلم هاي‌ رمانتیک و دوران بلوغ شناخته می شود. درام هاي‌ هزاره جدید

 

پاریس در حال سوختن «1990»

بازیگران پاریس در حال سوختن هستند و باهم جشن میگیرند.مستند پاریس در حال سوختن درسال 1990 یک ورود متحول کننده بـه سینمای دگرباشان بود. این فیلم فرهنگ توپ شهر نیویورک را در اواخر دهه 1980 روایت میکند و بر جوامع سیاه‌پوست، لاتین تبار و ترنس کـه اغلب در جریان اصلی نمایش دگرباشان غایب بودند، نور می‌تاباند.

"مرا با نامت صدا کن" «2017»

پاریس در حال سوختن یک قطعه حیاتی از سینمای LGBTQ+ اسـت، یک دستاورد برجسته در بازنمایی کـه تصویری منسجم و جامع‌تر از جامعه رنگارنگ ارائه میدهد. این فیلم یکی از بهترین مستندهای سینمای آمریکاست کـه با تزریق شور و شوق جنبشی بـه هر صحنه، از مفاهیم کلاسیک این ژانر اجتناب میکند .

 

انرژی و آزادی نیرومندی را از خرده‌فرهنگی کـه عاشقانه کشف می کند، جذب میکند. پاریس در حال سوختن اسـت بـه موضوعات موضوعی – نژاد، طبقه، عدم تحمل، جنسیت و هویت، برای نام بردن چند مورد – با تفکری کـه در هنر LGBTQ+ بی نظیر اسـت می پردازد.

 

بیشتر بخوانید: برقرار کردن رابطه جنسی در هواپیما توسط مسافران «+عکس باورنکردنی»

“کشور خود خدا” «2017»

در درام عاشقانه و هیجان انگیز «کشور خود خدا» بـه کارگردانی فرانسیس لي، جاش اوکانر و الک سکاریانو بازیگرانی هستند. خلاصه داستان جانی اسـت، یک کشاورز جوان کـه از نظر عاطفی رشدکرده اسـت کـه زندگی او با ورود گئورگه، یک کارگر مهاجر رومانیایی کـه با او ارتباط شدیدی برقرار می کند، مختل می شود.

 

کشور خود خدا تصویری خام و آتشین از صمیمیت، تنهایی و عشق اسـت. لي بهترینها را در سرنخ هاي‌ همسان خود بـه ارمغان می آورد، و عاشقانه اي سخت ودر عین حال لطیف را خلق می کند کـه هرگز بـه راه آسان راضی نیست. استاد کلاسی در احساسات ناگفته، حسرت و حسرت، سرزمین خود خدا، فیلمی قدرتمند با لمسی گرم و گسترده اسـت کـه مستقیماً در سینه مخاطب ودر قلب آن ها نفوذ می کند.

 

 

همه چیز درباره مادرم «1999»

پدرو آلمودوار، فیلمساز اسپانیایی، مؤسسه اي از سینما اسـت و شاهکار برنده اسکار او درسال 1999؛ همه ی چیز درباره مادرم، نقطه عطفی از هنر عجیب‌وغریب اسـت. خلاصه داستان زنی را روایت میکند کـه از مرگ ناگهانی پسر نوجوانش غمگین میشود، در حالی کـه خانواده جدیدی را در بین گروهی رنگارنگ از افراد پیدا میکند کـه با ترس‌ها و مبارزات خود دست و پنجه نرم میکنند.

"کشور خود خدا" «2017»

مانند بسیاری از فیلم هاي‌ آلمودوار، همه ی چیز درباره مادرم پیروزی داستان سرایی احساسی، طنز، و متفکرانه اسـت. این فیلم نامه اي عاشقانه بـه زنان اسـت کـه بـه موضوعاتی مانند همجنس گرایی، ایدز، غم و اندوه و عشق با دوز سالم پوچ گرایی ملایم می پردازد. رنگارنگ، نامنظم، اپرایی، در عین حال متمایز انسانی و زمینی، همه ی چیز درباره مادرم اثر عالی آلمودوار و پیروزی باشکوه سینمای دگرباشان قرن بیستم اسـت.

 

“آخر هفته” «2011»

تام کالن و الکس نیو در رخت خواب باهم در «آخر هفته» میخوابند تام کالن و کریس نیو در درام رمانتیک آخر هفته ساخته اندرو هیگ درسال 2011. این فیلم بـه داستان عاشقانه کوتاه اما معنی‌دار بین دو مرد می پردازد کـه قبل از ترک کشور باهم آشنا میشوند و آخر هفته رابا هم می‌گذرانند.

 

آخر هفته نگاهی قدرتمند و تامل برانگیز از زندگی دو غریبه اسـت کـه مسیرهایشان برای مدت کوتاهی باهم تلاقی می کند. این فیلم بـه طرز درخشانی تاثیر عمیقی کـه یک فرد میتواند در زندگی شخص دیگری داشته باشد. 

 

را بدون توضیح یا پیشبینی زیاد بـه نمایش می‌گذارد. آرام، درون‌نگر و پرارزش، Weekend قطعه‌اي اتاقی اسـت کـه کوه‌هایي از معنا را در هر خط مصاحبه جمع‌آوری می کند و ثابت میکند کـه داستان‌هاي‌ کوتاه عاشقانه فقط بـه این دلیل کـه زودتر از دیگران بـه اتمام می رسند، قدرت کمتری ندارند.

"آخر هفته" «2011»

کارول «2015»

کیت بلانشت و رونی مارا در نقش کارول و ترز دریک فروشگاه بزرگ کیت بلانشت و رونی مارا در رمان عاشقانه دورهمی تاد هاینز کارول درسال 2015 بازی کردند. این فیلم کـه بر اساس رمانی بـه نام «قیمت نمک» درسال 1952 ساخته شده اسـت، رابطه بین دو زن را روایت می کند: کارول، زنی میانسال کـه یک طلاق نامرتب را پشت سر میگذارد و ترز، عکاس مشتاقی کـه تمایلات جنسی وی را زیر سوال می‌برد.

 

کارول یک شاهکار مدرن، ساده و ساده اسـت. این فیلم بر اساس رمانی پیشگامانه، تصویری محدود ودر عین حال تداعی کننده از اشتیاق و میل را ارائه می دهد. هیپنوتیزم کننده، جذاب و معنادار، فیلم قدرت پشت یک نگاه دزدیده شده یا لمس لغزنده یک دست را درک می کند. کارول از زبان ظریف خواستگاری تا حد کمال استفاده می کند، بـه خصوص در زمانی کـه روابط عجیب‌وغریب حتی بیشتر مورد انتقاد قرار میگرفت. این فیلم فریاد ناامیدانه اي برای رهایی اسـت کـه در زیر بسته اي ظریف و برازنده و پیروزی سینمای سافیک پنهان شده اسـت.

 

«کوهستان بروکبک» «2005»

کوه بروکبک یک دستاورد برجسته در ژانر وسترن و سینمای دگرباشان اسـت. مراقبه روح‌انگیز آنگ لي درباره عشق، هیث لجر فقید و جیک جیلنهال را در نقش دو گاوچران وایومینگ ایفا می کند کـه علی‌رغم تلاش‌هایشان برای هدایت زندگی‌هاي‌ غیرعادی خارج از برخوردهای سالانه‌شان، رابطه‌اي پیچیده و چند دهه‌اي را برقرار میکنند.

فیلم گی و لز

کوه بروکبک کـه بـه طور گسترده نقطه عطفی در جریان اصلی سینمای دگرباش محسوب می شود، همان‌ گونه یکی از بهترین وسترن هاي‌ تجدیدنظرطلب قرن بیست و یکم اسـت.

 

این فیلم بـه طرز ماهرانه‌اي اسطوره گاوچران آمریکایی را تجزیه می کند و مفاهیمی را درباره مردانگی و جنسیت بـه چالش میکشد، از طریق یک داستان عاشقانه جذاب کـه احساسات جهانی از سردرگمی، اشتیاق و دل شکستگی را برمی‌انگیزد. کوه بروکبک داستانی در مورد ارتباط انسانی اسـت کـه در بـه تصویر کشیدن هویت جنسی در جریان اصلی سینما رخ می دهد.

 

«پرتره بانویی در آتش» «2019»

ادل و ماریان بـه هم نگاه می کنند درام رمانتیک تاریخی فرانسوی سلین سیاما، پرتره بانوی در آتش، محصول 2019؛ قطعه اي مهم از سینمای عجیب‌وغریب اسـت. آدل هنل و نائومی مرلانت دراین فیلم در مورد رابطه لزبین بین یک اشراف زاده فرانسوی و هنرمندی کـه مأمور نقاشی پرتره او شده اسـت، بازی می کنند.

 

پرتره بانوی در آتش، غنی و روح‌انگیز، بـه طرز ماهرانه‌اي درام دوره‌اي غنی رابا عاشقانه‌اي بـه همان اندازه جذاب و هیجان‌انگیز متعادل می کند. نتیجه یک قطعه دوره اي منحصربفرد و با ارزش اسـت کـه توسط شیمی برقی بین دو لید کاملاً همسان ان تقویت شده اسـت. سیاما بـه همان اندازه کـه بـه پیوند فیزیکی آن ها علاقه مند اسـت .

 

بـه پیوند عاطفی آن ها علاقه مند اسـت، بـه جای این کـه چگونه ان را ابراز کرده اند، ماهیت میل انها را بررسی کند. پرتره بانوی در آتش از رویکرد Sciamma بسیار سود میبرد و کارگردان داستانی عاشقانه پرشور اما ظریف را برای قرن بیست و یکم می سازد.

 

“مهتاب” «2016»

اغراق آمیز نیست اگر درام مهتاب سال 2016 بری جنکینز را بهترین فیلم دهه 2010 بدانیم. این فیلم زندگی Chiron را روایت می کند کـه از دوران کودکی پریشان تا نوجوانی شروع میشود ودر بزرگسالی بـه اوج میرسد. Moonlight مبارزات Chiron با هویت جنسی و سلامت روان وی را بررسی می کند و تمام بوم سفر احساسی وی را بـه تصویر می کشد.

بهترین فیلم سکسی لز

10 فیلم سینمایی مخصوص گی و لز همجنس بازان

مهتاب بـه داستانی می تاباند کـه بـه ندرت در سینما دیده می شود، چه دگرباشانه و چه چیزهای دیگر. این فیلم بـه مردانگی، آسیب پذیری و هویت سیاه پوست می پردازد و سفر Chiron رابا همدلی عمیق و صداقت بی شرمانه بـه تصویر می کشد. مهتاب عاقلانه و متفکرانه، نگاهی محدودتر و درون نگرتر بـه عاشقانه و تمایلات جنسی ارائه می دهد .

 

بیشتر بخوانید: تتو های جنسی لالا کنت بخاطر بچه هایش «+عکس»

بهترین فیلم های دنیا مخصوص زنان لز و مردان گی

بهترین فیلم های دنیا مخصوص زنان لز و مردان گی

و لایه هایي از معنا را پنهان می کند کـه تنها در تماشای مجدد آشکار می شوند. تعداد کمی از فیلم‌ها بـه اندازه Moonlight حیاتی یا تاثیر گذار هستند و جایگاه خودرا بـه عنوان بهترین فیلم در سینمای LGBTQ+ تاکنون تثبیت کرده‌اند.

معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت