بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

جک گریلیش Jack Peter Grealish یکی از فوتبالیست هاي‌ مشهور تیم فوتبال من سیتی میباشد ودر این مقاله می خواهیم بیوگرفی و افتخارات این بازیکن را بررسی کنیم در ادامه با زندگینامه و بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات سایت هاتم بت را دنبال کنید .

جک گریلیش کیست‌؟

جک گریلیش هافبکی اسـت کـه برای منچسترسیتی بازی می کند و نماینده تیم ملی انگلیس اسـت.گریلیش کـه بـه خاطر مهارت‌هاي‌ ابریشمی‌اش روی توپ شناخته میشود، می تواند بـه‌عنوان وینگر، بازی‌ساز یا درست پشت مهاجم بـه‌عنوان عدد 10 بازی کند. رویکرد بی باک او در زمین اغلب با پل گاسکوئین مقایسه شده اسـت.

بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

گریلیش ابتدا در سن 6 سالگی بـه آکادمی استون ویلا پیوست ودر 15 سالگی توسط باشگاه از مدرسه خارج شد و بـه طور خصوصی آموزش دید و همان‌ گونه بـه آموختن هنر خود بـه عنوان یک بازیکن فوتبال ادامه داد.

گریلیش در فصل 2013/14 بـه صورت قرضی در ناتس کانتی حضور داشت ودر 39 بازی با 5 گل برگشتی در تمامی رقابت ها انجام داد. این بازیکن متولد بیرمنگام تا تیم زیر 21 سال نماینده جمهوری ایرلند بودو قبل از این کـه با انگلیس وفاداری کند.

او در آگوست 2021 با قراردادی 100 میلیون پوندی بـه منچسترسیتی نقل مکان کرد. اما علیرغم کسب مدال قهرمانی در لیگ برتر در نخستین فصل، او نتوانست بـه قیمت هنگفت خود ادامه دهد.

بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

حضور جک گریلیش در استون ویلا

گریلیش از نخستین بازی خود برای ویلا در فصل 2013/14 مطمئناً این انتظارات را برآورده کرده اسـت. نخستین حضور او برای این باشگاه، آمدن روی نیمکت بـه جای رایان برتراند در دقیقه 88 در جریان شکست 4-0 انها مقابل منچسترسیتی در لیگ برتر بود.

بیشتر بخوانید: بیوگرافی ارلینگ هالند ملقب به بچه غول «رازهای شخصی + عکس»

گریلیش – کـه بخشی از قهرمانی زیر 19 سال NXTGEN در 2012/13 بود – برای اکثر فصل 2013/14 بـه نوتس کانتی قرض داده شد تا زمان بازی در لیگ یک را بدست آورد.

او نخستین گل خودرا در ماه دسامبر در حالی کـه در کانتی در مقابل گیلینگهام بود بـه ثمر رساند ودر این مرحله از سه بازیکن گذشت و سپس توپ را در گوشه بالا قرار داد. این گل بـه عنوان یکی از بهترین گل هاي‌ فصل لیگ یک درنظر گرفته شد.

بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

گریلیش باید تا سال 2015 برای نخستین بازی خود در پیراهن ویلا صبر کند و 75 دقیقه از پیروزی 1-0 مقابل بلکپول در دور سوم جام حذفی انگلیس بازی کرد. عملکرد قابل توجه مقابل کوئینز پارک رنجرز در لیگ برتر باعث شد کـه تیم شروود برای دیدار نیمه نهایی جام حذفی با لیورپول بـه این نوجوان اعتماد کند.

حضور مهم جک گریلیش در فینال ها

گریلیش در آخرین بازی جام حذفی داخلی خود در انگلیس، با ارائه عملکردی برجسته، استیون ویلا را بـه فینال رساند تا توجه استیون جرارد را از ان خود کند. گریلیش یک پاس گل برای فابیان دلف داد تا ویلا با نتیجه 2-1 پیروز شود و کریستین بنتکه گل دیگر را بـه ثمر برساند. گریلیش و ویا باوجود بازی کامل 90 دقیقه در فینال، 4-0 مغلوب آرسنال شدند.

فصل بعد، گریلیش نتوانست از سقوط ویلا بـه سطح دوم فوتبال انگلیس برای نخستین بار از سال 1987 جلوگیري کند. گریلیش 16 بازی انجام داد کـه همه ی آن ها با شکست بـه اتمام رسید – یک رکورد در لیگ برتر.

بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

ویلا پس از سه فصل حضور در لیگ برتر بـه لیگ برتر بازگشت. در طول این سال‌ها، باشگاه زیر ذره بین بودو توسط تاجر چینی پزشک تونی شیا تصاحب شد.

استیو بروس جای گزین روبرتو دی متئو در فصل اول در دومین پرواز شد و ثروت باشگاه در دومین فصل قهرمانی خود بـه طرز چشمگیری التیام یافت.

با این حال، انها احساس کمبود صعود خودکار کردند و فینال پلی آف EFL را بـه فولام باختند و از بازگشت آن ها بـه لیگ برتر محروم شدند.

دلیل محبوبیت جک گریلیش

این تأثیر چشمگیری بر باشگاه داشت، بـه خصوص شیا، کـه بودجه لازم برای ادامه مدیریت ویلا را نداشت، با میلیون‌ها پوند بدهی بـه HMRC. اعتقاد بر این اسـت کـه ویلا ساعاتی از انحلال دو میلیاردر ناسف ساویریس و وس ادنز – مالک مشترک میلواکی باکس NBA – برای نجات باشگاه در تابستان 2018 با 70 میلیون دلار وارد عمل شدند.

بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

ساویریس و ادن بـه حمایت از بروس ادامه دادند و بـه او پول دادند تا بازیکنان کلیدی مانند کانر هوریهان، هانری لنزبری، جان مک گین و یانیک بولاسیه و تامی آبراهام از چلسی را بـه خدمت بگیرد.

مالکان جدید همچنین خدمات گریلیش را حفظ کردند، کـه در ابتدا مذاکرات با تاتنهام هاتسپر را در حالی کـه باشگاه قبل از تصاحب در حال سقوط آزاد بود، آغاز کرده بود.

مهم ترین بازیکن کلیدی به نام جک گریلیش

پس از تحمل چندین مصدومیت، گریلیش پس از شروع ضعیفی کـه باعث شد بروس از سمت خود بـه عنوان سرمربی اخراج شود، با مدیریت جدید بـه تیم اصلی بازگشت. دین اسمیت جای گزین او شد و جان تری اسطوره چلسی بـه عنوان دستیارش بـه او پیوست.

بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

گریلیش عده اي از بهترین عملکردهای خودرا تا کنون بـه‌عنوان بازیکن ویلا تحت هدایت اسمیت انجام داد و الهام بخش انها بـه 10 پیروزی متوالی در چمپیونشیپ شد – یک رکورد تعداد پیروزی در لیگ، کـه شامل موفقیت 1-0 بر حریف اصلی بیرمنگام سیتی بود.

در ان بازی، گریلیش توسط یکی از هواداران بیرمنگام مورد حمله قرار گرفت کـه بـه داخل زمین دوید و با مشت بـه پشت سر او کوبید. گریلیش بـه گل برنده ادامه داد و پس از ان اعتراف کرد کـه حمله وی را برای گلزنی تشویق کرده اسـت.

ویلا در ضربات پنالتی وست برومویچ آلبیون ودر فینال پلی آف دربی کانتی را شکست داد تا صعود خودرا بـه لیگ برتر تضمین کند. گریلیش فصل رابا 6 گل در 31 بازی لیگ بـه اتمام رساند.

حضور جک گریلیش در من سیتی

ویلا با صرف 150 میلیون دلار در پنجره نقل و انتقالات تابستانی، علیرغم بازی هاي‌ برنده گریلیش، در بازگشت بـه لیگ برتر برای ثبات تلاش کرد.

بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

پس از مصدومیت طولانی مدت مک گین و وسلی برزیلی، و همچنین تایرون مینگز، کـه برای تکرار فرمی کـه باعث شده بود بـه تیم ملی انگلیس دعوت شود، تلاش می کرد، ناتوانی ویا در نگه داشتن دروازه خود باعث شد تا آن ها با سقوط بـه لیگ دسته اول لاس بزنند. بیشتر فصل

با این حال، پس از بازگشت فوتبال از تعطیلات اجباری خود بـه دلیل همه ی‌گیری ویروس کرونا، ویا یک بازگشت غیرمحتمل ایجاد می کند و تیم میدلندز در آخرین روز فصل وضعیت خودرا در لیگ برتر تضمین میکند.

گریلیش گلزنی کرد تا ویا برابر وستهام یونایتد بـه تساوی برسد و همین برای حفظ انها در صدر جدول کافی بود. این نخستین باری بود کـه یک تیم در منطقه سقوط علیرغم این کـه 7 امتیاز با چهار بازی باقیمانده فاصله داشت، افت را شکست داد.

گریلیش برای اجراهایش مورد تحسین قرار گرفت و آماری کـه این ادعاها را تایید می کند. گریلیش 168 بار در طول فصل مرتکب خطا شده بود کـه بیشترین خطای یک بازیکن در لیگ برتر بود.او مبارزات انتخاباتی رابا 10 گل در تمام مسابقات بـه اتمام رساند و از سوی باشگاه و هواداران بـه عنوان بهترین بازیکن فصل انتخاب شد.

حضور جک گریلیش در سیتی

در آگوست 2021؛ گریلیش با قراردادی 100 میلیون پوندی بـه منچسترسیتی نقل مکان کرد کـه یک رکورد نقل و انتقالات بریتانیا بود. این بازیکن 25 ساله پیراهن عدد 10 را کـه سرخیو آگوئرو خالی کرده بود، می پسندید. او قراردادی شش ساله امضا کرد.

بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

اما در حالی کـه پس از انتقال انتظارات زیادی بر دوش گریلیش بود، این بازیکن 26 ساله نخستین فصل ناامیدکننده اي را در اتحاد تحمل کرد.سیتی علیرغم تسلط دوباره بر لیگ برتر، در تمام رقابت هاي‌ جام حذفی، از جمله یک دوره شکست خورده دیگر در لیگ قهرمانان، کوتاه آمد.در لیگ، گریلیش تنها 26 بازی زیر نظر پپ گواردیولا انجام داد و تنها 3 گل بـه ثمر رساند و سه پاس گل داد.

حضور در تیم ملی جک گریلیش

پس از شروع قوی در فصل 2020/21؛ گریلیش نخستین دعوت بین المللی خودرا برای انگلیس بـه دست آورد.او نخستین بازی خودرا برای انگلیس از روی نیمکت مقابل دانمارک در دقیقه 78 بازی هاي‌ لیگ ملت هاي‌ یوفا انجام داد. این بازی با نتیجه 0-0 بـه اتمام رسید.

گریلیش از ان زمان بـه عنوان بازیکن ثابت در تیم گرت ساوتگیت تبدیل شد، هرچند کـه عمدتاً از روی نیمکت بازی می کرد.گریلیش بـه تیم ملی انگلیس در یورو 2020 دعوت شد ودر چند بازی حضور داشت. او در برد 1-0 انگلیس مقابل جمهوری چک شروع کرد ودر جریان تساوی بدون گل مقابل اسکاتلند در مرحله گروهی بـه میدان آمد. او همچنین در بازی مقابل کشور آلمان و دانمارک بازیکن تعویضی بود کـه پس از ورود بـه بازی در بازی آخر از زمین خارج شد.

بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

گریلیش در فینال مقابل ایتالیا نیز وارد زمین شد، اگر چه نتوانست یک برنده برای سه شیرها ایجاد کند و از ضربات پنالتی پیش گیری کند.در ضربات خود انگلیس شکست خورد و گریلیش پنالتی نگرفت. این موضوع انتقاد رسانه ها را برانگیخت، اما گریلیش بعدا توضیح داد کـه او برای زدن یک ضربه داوطلب بودو همین طور می‌خواست، اما سرمربی گرت ساوتگیت تصمیم گرفت بـه جای ان با بازیکنان دیگر برود.

گریلیش نخستین گل خودرا برای انگلیس در مقدماتی جام جهانی مقابل آندورا در اکتبر 2021 بـه ثمر رساند. گل دوم او در جام جهانی 2022 قطر بـه ثمر رسید و گل نهایی را در بازی 6-2 ایران در مرحله گروهی بـه ثمر رساند.

باشگاه میدلندز در نهایت نمایش ومبلی را بـه آرسنال از دست داد و فصل بعد از لیگ برتر سقوط کرد و حدود سه سال از لیگ برتر فاصله گرفت، اما گریلیش همان‌ گونه یکی از بازیکنان اصلی تیم باقی ماند.

عکس های جک گریلیش

و پس از باخت بـه فولام در تصمیم‌گیرنده صعود درسال 2018؛ او با پیروزی نهایی در پلی آف مقابل دربی کانتی در فصل بعد، باشگاه را بـه لیگ برتر بازگرداند.

بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

در طول این کمپین ارتقاء بود کـه ویژگی هاي‌ رهبری جک برای تکمیل توانایی فنی آشکار او برجسته شد ودر مارس 2019 تنها در 23 سالگی بازوبند کاپیتانی بـه او داده شد.برای طرفداران ویلا بهتر اسـت در هردو دربی شهر دوم مقابل بیرمنگام سیتی درسال 19-2018؛ از جمله برنده در سنت اندروز، گلزنی کند.

سهام این هافبک همان‌ گونه بـه رشد خود ادامه داد زیرا او بـه ویلان ها کمک کرد تا بـه بقای لیگ برتر برسند، در دسامبر 2019 یک ضربه مجلل را بـه منچستریونایتد زدند و همچنین گلی را کـه در نهایت جایگاه برتر باشگاهش را در روز آخر تضمین کرد.

بـه زودی بـه رسمیت شناخته شد و گریلیش نخستین بازی خودرا در انگلیس در سپتامبر 2020 انجام داد و او همان‌ گونه در رنگ‌هاي‌ کلارت و آبی بـه کار خود ادامه می‌داد.

او بار دیگر یکی از مهره‌هاي‌ کلیدی استون ویلا در آغاز فصل فوتبال اروپا بودو تا اواسط فوریه 6 گل و 10 پاس گل بـه ثمر رساند تا این کـه مصدومیت از ناحیه ساق پا باعث شد تا او تقریبا سه ماه از بازی خارج شود.

عدد 10 جدید ما بـه موقع بازگشت تا برای تیم انگلیس گرت ساوتگیت در آستانه یورو 2020 انتخاب شود ودر مسیر رسیدن بـه نخستین فینال بین المللی مهم سه شیر در 55 سال گذشته، دو پاس گل خواهد گرفت.

دلیل جوراب های کوتاه جک گریلیش

جک با جوراب‌هاي‌ کوتاه علامت تجاری‌اش، بالشتک‌هاي‌ ساق پا و مو هاي بلند و سنجاق‌شده‌اش، فوراً یک چهره قابل تشخیص و بسیار محبوب در سراسر فوتبال انگلیس اسـت.

بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

نخستین فصل حضورش در آبی آسمانی باعث شد تا او بـه رویای دوران کودکی خود جامه عمل بپوشاند و نخستین مدال قهرمانی خود در لیگ برتر رابا انجام 38 بازی و زدن 6 گل بـه دست آورد.

پس از شروعی چشمگیر در فصل 2022/23؛ گریلیش یکی از پنج بازیکن سیتی بود کـه در لیست نهایی جام جهانی 2022 انگلیس قرار گرفت.

خانواده و همسر جک گریلیش

گریلیش دارای میراث ایرلندی اسـت، با پدربزرگش از گورت، شهرستان گالوی، و مادربزرگش از اسنیم، شهرستان کری. پدربزرگ او، بیلی گاراتی، نیز برای استون ویلا بازی کرد ودر سال 1905 قهرمان جام حذفی شد.

پس از این کـه گریلیش بـه عنوان یکی از آینده دارترین بازیکنان انگلیس روی صحنه آمد، درسال 2015 در حالی کـه در تعطیلات در تنریف بود، در حالت مستی تصویر شد. عکس وی را در وسط راه دراز کشیده بود.

باشگاه این حادثه را بـه صورت داخلی بررسی کرد و فاش کرد کـه این موضوع رسیدگی شده اسـت. این پس از ان اتفاق افتاد کـه شش ماه قبل گریلیش درکنار دوستانش در حال استنشاق اکسید نیتروژن – یک مقدار قانونی مشهور بـه گاز خنده – تصویر شد، چیزی کـه او دریافت خودرا انکار کرد.

بیوگرافی جک گریلیش ستاره منچستر سیتی | قد و وزن٬همسر٬عکس و افتخارات

درسال 2020؛ گریلیش با رنج روور 100 هزار دلاری خود بـه سه خودروی پارک شده در سولیهول انگلستان برخورد کرد. ساعاتی پس از انتشار ویدئویی در رسانه‌هاي‌ اجتماعی از طرفداران خواست کـه پس از اعلام قرنطینه ملی، نخست‌وزیر بوریس جانسون، برای کاهش سرعت افزایش عفونت‌هاي‌ ویروس کرونا در سراسر انگلیس، از طرفداران خود در خانه بمانند.

گریلیش با یک صندل و یک دمپایی روی پاهایش در حالی کـه عابران پیاده را در خیابان خطاب می کرد، تصویر شد. مرد انگلیسی بـه دلیل رانندگی بی احتیاطی بـه دو تخلف متهم شد

بیشتر بخوانید: معرفی ۷ تا از خوشگل ترین فوتبالیست های زن در دنیا «+عکس و بیوگرافی»

سوالات متداول 

جک گریلیش چند سال دارد؟‌

او متولد دهه نود میلادی باشد .

عکس هاي‌ جک گریلیش کجا ببینیم؟

شـما می‌توانید در اینستاگرام و یوتیوب مشاهده فرمایید .

همسر جک گریلیش کیست؟

خبری منتشر نشده اسـت .

پیج اینستاگرامی جک گریلیش چیست ؟

jackgrealish نام پیج او میباشد 

ثبت نام در سایت سیگاری بت