بازی دجله و فرات | آموزش بازی خفن و هیجان انگیز (ترفند و قوانین)

بازی دجله و فرات | آموزش بازی خفن و هیجان انگیز (ترفند و قوانین)

دجله و فرات نام یک بازی تمدنی و قدیمی اسـت کـه طرفداران زیادی دارد و اینروزها یک سرگرمی بسیار پولسازی شده اسـت در ادامه با چگونه بازی دجله و فرات را یاد بگیریم؟ | بازی خفن و هیجان انگیز «ترفند و قوانین» سایت هاتم بت را دنبال کنید. 

 

اموزش بازی فکری دجله و فرات

اکنون برای مروری کـه بیان ان تا حدودی دشوار خواهد بود – بررسی دجله و فرات.دجله و فرات بر خلاف هر بازی دیگری کـه من تا بـه حال بازی کرده ام «بـه غیر از فرات و بازی با ورق دجله» بازی می کند، کـه کاملاً نشان میدهد کـه من طبق معمولً حداقل 75 بازی در هر زمان خاص دارم.

 

در نوبت یک بازیکن مشخص، انها دو اکشن دریافت می کنند و با این اقدامات میتوانند یک کاشی قرار دهند، یک رهبر قرار دهند، کاشی هاي‌ جدید بکشند یا یک فاجعه بازی کنند. تعداد زیادی از این اقدامات قرار دادن رهبران و قرار دادن کاشی انجام خواهد شد.

 

بازی دجله و فرات | آموزش بازی خفن و هیجان انگیز (ترفند و قوانین)

قرار دادن کاشی ها طبق معمولً نسبتاً ساده اسـت 

اگر کاشی را دریک “پادشاهی” قرار دهید کـه در ان رهبر مربوطه را دارید، یک امتیاز دریافت می کنید، اگر نه، پس هر شخصی کـه ان رهبر را داشته باشد یک امتیاز می‌گیرد.

 

با این حال، اگر کاشی را قرار دهید کـه دو “پادشاهی” رابا هم ترکیب کند، بازی تغییر شدیدی پیدا می کند. این “مبارزه خارجی” نامیده می شود، و برای هر مجموعه از رهبران رنگی تکراری در پادشاهی متحد جدید، رهبران تکراری مبارزه می کنند تا ببینند کدام یک باقی می‌ماند.

 

اصطلاحات بازی فکری دجله و فرات

«مثال: اگر در حال حاضر 2 رهبر قرمز در پادشاهی ترکیبی وجود داشته باشد، آن ها می جنگند تا ببینند کدام یک رهبر قرمز پادشاهی ترکیبی اسـت». رهبر تبعید شده همراه با تمام کاشی هاي‌ رنگ خود در قلمرو اصلی خود تبعید می شود و بازیکنی کـه در ان نبرد پیروز شده اسـت، تعداد متناظری از امتیازهای پیروزی مشابه رنگ را دریافت می کند.

 

این اتفاق می‌افتد تا زمانی کـه «مبارزه خارجی» باوجود نداشتن مجموعه‌اي از 2 رهبر مشابه در پادشاهی ترکیبی یا با تقسیم مجدد پادشاهی بـه چندین پادشاهی حل شود.

 

تعیین موقعیت رهبران نیز می تواند تا حدودی دشوار باشد، زیرا اگر نقش یک رهبر همرنگ را بـه عنوان رهبر حاضر در پادشاهی کـه بـه تازگی در ان قرار داده‌اید، بازی کنید، میتواند باعث “نبرد داخلی” شود. اساساً شـما در حال تلاش برای غصب قدرت آن ها هستید و بنابر این فقط با استفاده از کاشی هاي‌ قرمز می جنگید تا مشخص کنید چه کسی برنده می شود. برنده می تواند بماند و یک امتیاز پیروزی قرمز بـه دست آورد و رهبر بازنده حذف می شود.

 

بازی دجله و فرات | آموزش بازی خفن و هیجان انگیز (ترفند و قوانین)

مقدار زمان بازی فکری دجله و فرات

این بازی یکی از بازی هایي می باشد کـه برای ان زمان زیادی تعیین شده اسـت.

زیرا نبرد و ساختار تمدن بازیکن بسیار زمان خواهد برد و بـه طور کلی نمیتوانیم زمان کمی را برای این بازی درنظر بگیریم. این بازی برای یک دست بازی حدود ۹۰ الی ۱۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد. علاقه مندانی کـه وقت آزادی دارند و بـه دنبال سرگرمی می باشند، این بازی می تواند برای ان ها گزینه بسیار مناسبی باشد و بسیار بازی جذابی اسـت کـه از ان لذت خواهید برد.

 

از بازی فکری دجله و فرات کجا بخریم؟

برای خریداری بازی فکری دجله و فرات شـما می توانید از طریق سایت هاي‌ مربوط ان را خریداری کنید و یا از طریق مکان هاي‌ فروش انواع بازی ها می توانید بـه صورت حضوری نیز ان را خریداری کنید. خرید بازی دجله و فرات بـه شـما کمک می‌ کند تا یک بازی فکری را در میان اعضای خانواده انجام دهید و بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

 

آموزش بازی دجله و فرات بسیار آسان می باشد و شـما می توانید با استفاده از مقاله هاي‌ آموزشی اینترنتی بـه اسانی این بازی فکری ایرانی را بـه اطرافیان خود نیز آموزش دهید و بـه بازی کردن با ان ها بپردازید. این نوع بازی مانند بازی هاي‌ شطرنج و منچ بسیار سرگرم کننده می‌باشد و می توانید اوقات خودرا با این بازی شیرین کنید و از ان لذت ببرید.

 

بازی دجله و فرات | آموزش بازی خفن و هیجان انگیز (ترفند و قوانین)

دجله و فرات دارای تعداد زیادی از ویژگی هاي‌ شگفت انگیز اسـت. نخستین مورد تعادل موجود در بازی اسـت. در طول بازی، شـما امتیاز پیروزی را در 4 رنگ مختلف جمع‌آوری می کنید، اما امتیاز نهایی شـما مجموع رنگی اسـت کـه در ان کمترین امتیاز پیروزی را دارید – اگر 500 رنگ سیاه و فقط 1 آبی بگیرید، مجموع امتیاز شـما 1 اسـت.

 

و تمام امتیازهای پیروزی سیاه اضافی شـما هیچ فایده اي ندارد.

این یک تغییر تازه‌کننده نسبت بـه اکثر بازی‌ها اسـت کـه در ان شـما می توانید یک استراتژی فقط حول یک جنبه از بازی بسازید.

 

یکیدیگر از جنبه هاي‌ شسته و رفته دجله، نحوه عملکرد استراتژی اسـت. این بازی آن قدر متفاوت از هر بازی دیگری اسـت کـه من تا بـه حال بازی کرده ام کـه مرا بـه چالش می کشد تا بـه روش هاي‌ جدیدی فکر کنم تا بهترین حرکت را تعیین کنم.

 

در حالی کـه، بله، این یک بازی قرار دادن کاشی بـه همان معنای چیزی مانند Carcassonne اسـت، استراتژی بـه دلیل قرار دادن رهبران بسیار پیچیده تر اسـت. حداقل بـه همان اندازه مهم اسـت کـه رهبران خودرا چه زمانی ودر کجا قرار میدهید، بـه همان اندازه کـه در هر نوبت کدام کاشی را بازی می کنید.

 

بازی دجله و فرات | آموزش بازی خفن و هیجان انگیز (ترفند و قوانین)

ویژگی های بازی فکری دجله و فرات

ویژگی دیگری کـه من دوست دارم نحوه عملکرد مبارزات و اهمیت ان در بازی اسـت.

 

مبارزه تا حدودی ساده اسـت – هر شخصی کـه بیشترین تعداد کاشی‌ها را بین انچه در بازی اسـت و بازی‌هایي کـه با دستش بازی می کند حساب می کند، برنده میشود، اما حتی با ان مبارزه کلید بزرگی در بازی اسـت زیرا پیوستن بـه دو پادشاهی در زمان مناسب میتواند بـه سرعت تعداد زیادی امتیاز برای اضافه کردن بـه رنگی کـه بـه خوبی بـه ان امتیاز نداده اید، بـه دست آورید.

بازی دجله و فرات | آموزش بازی خفن و هیجان انگیز (ترفند و قوانین)

بزرگ ترین نقطه ضعف دجله و فرات منحنی یادگیری اسـت.

از آنجایی کـه بسیار متفاوت از تعداد زیادی از بازی‌هاي‌ دیگر اسـت، درک این کـه چگونه همه ی چیز در بازی کار می کند کمی بیشتر طول میکشد. این موضوع برای افرادی کـه اغلب بازی‌هاي‌ رومیزی انجام میدهند «احتمالا افرادی کـه این وبلاگ را دنبال میکنند» مهم نیست. 

بازی دجله و فرات | آموزش بازی خفن و هیجان انگیز (ترفند و قوانین)

ورود به سایت معتبر بازی فکری دجله و فرات

اما زمانی کـه می خواهند بـه دوستان خود یک بازی جدید آموزش دهند، ممکن اسـت باعث ناامیدی شود.بـه طور کلی، من بـه دجله و فرات 9.0/10 می‌دهم. این یک بازی سرگرم کننده اسـت کـه فکر میکنم باعث می شود کـه شـما بیشتر بخواهید ان را بازی کنید برای ورود بـه سایت معتبر کافیست کـه بر روی لینک پایین صفحه کلیک فرمایید .

معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت